image Basha: I tronditur, Beogradi të distancohet nga kjo ngjarje e rëndë

Politikë

Basha: I tronditur, Beogradi të distancohet nga kjo ngjarje e rëndë

news image

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha i është bashkuar reagimeve pas sulmit ndaj Policisë së Kosovës, ku një zyrtar policor ka humbur jetën dhe janë plagosur dy të tjerë.

Në një reagim në rrjetet sociale, Basha i ka bërë thirrje Beogradit që të dënojnë dhe të distancohen nga kjo ngjarje e rëndë.

“I tronditur nga vrasja e punonjësit të Policisë së Kosovës dhe plagosja e një tjetër punonjësi ne Leposaviq. Mendimet dhe lutjet e mija janë me familjarët dhe kolegët e punonjësit që humbi jetën në krye të detyrës si dhe për daljen nga rreziku e shërimin e kolegut të tij të plagosur”, thuhet në reagimin e Bashës.

“Në këtë çast kritik të betejës kundër krimit jemi në krah të punonjësve të Policisë së Kosovës dhe autoriteteve të vendit teksa punojnë për vënien e autorëve të kësaj ngjarje të rëndë para ligjit. Ju bëj thirrje autoriteteve të Beogradit të dënojnë dhe të distancohen prerazi nga kjo ngjarje e rëndë dhe nga gjuha e aktet destabilizuese”, ka përfunduar ai.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/posts/pfbid0xz3Qe66zHuZSp8qokny1tvUPQn3aCtmmSinCu8GbEUXhB7QHMzPktHpdiASApMAyl?cft[0]=AZUU56uEAT4w0noenjJ6g937l1H6ox2WTOEqXZ_udhALrYnRDLVnRakkk-KAtjB_VT-SYCvg1k-rP0Gv8rC9L__ral4SmgqJmyy-WBLEM3M1JC1rfBDqo83n5GxKAgam5LueAqHq5Jp-oa0hgm-4MnsS&tn=%2CO%2CP-R

/GazetaSinjali/