image Barcelona arrin marrëveshje me Azpilicuetan - Sinjali

Barcelona arrin marrëveshje me Azpilicuetan

news image

Barcelona thuhet se ka rënë dakord për një kontratë dyvjeçare me vlerë 11 milionë funte në sezon me kapitenin e Chelseat, Cesar Azpilicueta.

Azpilicueta ishte afër largimit nga Blutë si një transferim i lirë verën e kaluar përpara se të shkruante një zgjatje të re njëvjeçare, por tani mund të largohet nga Stamford Bridge pas një dekade në klub.

Mbrojtësi spanjoll duket i gatshëm të ndjekë mbrojtësit e tjerë të Chelseat, Antonio Rudiger dhe Andres Christensen nga porta e daljes këtë verë – duke e lënë trajnerin Thomas Tuchel me një detyrë të vështirë për të rindërtuar mbrojtjen e tij.

Është raportuar nga AS se 32-vjeçari ka rënë dakord për një kontratë dyvjeçare me një pagë fikse prej 11 milion £ (13 milion euro) për çdo sezon, transmeton Sinjali Sport.

Kontrata përfshin mundësinë e një zgjatjeje të kontratës me gjigantin katalanas.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: