image Barazimi ndaj Romës ia 'shuan' ëndrrën Insignes për t'ia sjellur Scudetton klubit, shpërthen në lot italiani

Barazimi ndaj Romës ia ‘shuan’ ëndrrën Insignes për t’ia sjellur Scudetton klubit, shpërthen në lot italiani

Kapiteni i Napolit, Lorenzo Insigne, ishte i mërzitur pasi barazimi 1-1 me Romën i shkatërroi shpresat e tyre për Scudetto, duke përshëndetur tifozët vendas me lot.

Penalltia e tij u kishte dhënë atyre epërsinë vetëm 11 minuta në stadiumin e mbushur plot Diego Armando Maradona.

Megjithatë, vendimet e trajnerit Luciano Spalletti do të vihen nën kritika, pasi ai vendosi të zëvendësojë të gjithë lojtarët e tij sulmues për të mbrojtur epërsinë me një gol.

Kjo nuk funksionoi, pasi Stephan El Shaarawy shënoi golin e barazimit në minutën e 91-të.

Pas një humbjeje të rëndë në shtëpi ndaj Fiorentinës, kjo ishte një goditje shkatërruese dhe Insigne shpërtheu në lot.

Ai ishte lojtari i fundit që u largua kur Napoli përshëndeti mbështetësit e tyre, duke e ditur mirë se ky është shansi i fundit për t’ia sjellur Scudetton ekipit, i cili do të largohet në fund të sezonit.

Insigne tashmë ka nënshkruar me klubin MLS Toronto FC nga 1 korriku, kur ai do të jetë agjent i lirë.