image Arteta zbulon të rejat e skuadrës para sfidës ndaj Palaces - Sinjali

Arteta zbulon të rejat e skuadrës para sfidës ndaj Palaces

news image

Mikel Arteta ka dhënë të rejat e skuadrës së tij para sfidës ndaj Crystal Palaces.

Arsenali do ta vizitojë skuadrën e Crystal Palaces të hënën mbrëma, ku do të shpresojë ta shfrytëzojë formën e mirë për të përfunduar në një vend në top katërshe, shkruan Sinjali Sport.

Arteta ka dhënë përditësime të reja për lojtarët si Tomiyasu, Saka, Ramsdale pas shqetësimeve të tyre së fundi.

Rreth fitnesit të Tomiyasu: “Unë mendoj se do të jetë afër. Ai po stërvitet gjithnjë e më shumë. Ai i ka kthyer djemtë tani, kështu që ai do t’i bashkohet disa seancave këtë javë dhe le të shohim se si është.

Rreth rikuperimit të Tomiyasu:Ai kishte një dëmtim të përsëritur, i cili ishte i çuditshëm dhe i vështirë për t’u parashikuar. Ai ka kaluar shumë gjëra në dy vitet e fundit me të gjithë Covid-in dhe sasinë e lojërave që ka luajtur. Kalimi në një ligë tjetër me intensitet – është krejtësisht ndryshe. Ne mund të gjejmë arsyet e duhura dhe shpresojmë që të mos e kalojmë më atë situatë, sepse veçanërisht për të ka qenë e vështirë“, është shprehur Arteta.

Rreth fitnesit të Sakas dhe Ramsdales: “Bukayo po ndihet mirë, ai do të stërvitet sot, nëse ai ende ndihet si dje dhe Aaron është në dyshim. Ai ende nuk ndihet mirë. Ai nuk është stërvitur ende, kështu që nuk e dimë se çfarë do të jetë në gjendje të bëjë të hënën.

Rreth lëndimit të Ramsdale: “Ai donte të luante kundër Aston Villas, por ishte një dëmtim i madh dhe ai duhej të merrte kohën e tij. Fiziot po bëjnë gjithçka që munden për ta vënë atë në dispozicion, por do të shohim në ditët në vijim se kur ai të fillojë të bëjë stërvitje më reale“, ka përfunduar Arteta.

“Gunners” pozicionohen aktualisht në pozitën e katërt me 54 pikë të mbledhura pas 28 xhirove këtë sezon.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: