image Arsyet pse duhet të përdorni vitaminë C nëse doni lëkurë të mirë - Sinjali

Arsyet pse duhet të përdorni vitaminë C nëse doni lëkurë të mirë

news image

Një nga pyetjet më të shpeshta të bukurisë është “çfarë lloj serumi për fytyrën duhet të përdor”?! Dhe përgjigjja është, një me vitaminë C.

Është një nga disa përbërësit e kujdesit ndaj lëkurës që vërtet punon për të gjitha llojet dhe tonet e lëkurës – dhe pothuajse çdo dermatolog pajtohet.

Ajo gjithashtu pengon prodhimin e melaninës së tepërt, e cila, nga ana tjetër, ndihmon në parandalimin dhe zbehjen e plagëve të akneve, melazmës dhe njollave të errëta.

Vitamina C, gjithashtu largon rrudhat me kalimin e kohës, falë aftësisë së tij për të forcuar edhe kolagjenin.


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: