image Arsyet pse duhet të hani para se të flini - Sinjali

Këshilla/ Arsyet pse duhet të hani para se të flini

news image

Dietologët e kanë hedhur poshtë teorinë se për të pasur një jetë të shëndetshme dhe për të humbur peshë duhet evituar darka.

Sipas tyre kjo teori nuk qëndron, pasi që të hash ‘snack’ të ndryshëm para gjumit, në të vërtetë ndihmon metabolizmin të ruajë peshën ideale duke mbajtur në nivele të qëndrueshme nivelin e sheqerit

Janë disa arsye që tregojnë se nuk duhet të flesh asnjëherë pa ngrënë darkë, ja cilat janë ato:

Ndihmon gjumin.

Organizmi punon edhe përgjatë gjumit,

Stomak i mbushur do të thotë sheqerna të qëndrueshme – gjumë i qetë, jetë e shëndetshme,

Ndihmon të kesh më shumë sukses./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin