image Ekskluzive: Pranga për këngëtarin Korab Jetishi, dyshohet se shkeli masat kundër përhapjes së COVID-19 - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

14882

Të shëruar

12188

Të vdekur

607

Ekskluzive: Pranga për këngëtarin Korab Jetishi, dyshohet se shkeli masat kundër përhapjes së COVID-19

news image

Me rastin e hapjes së lokalit ‘Xeni Imperial’, mbrëmë policia ka prangosur këngëtarin Korab Jetishi, mëson Gazeta Sinjali nga burime të sigurta brenda Prokurorisë Themelore të Gjakovës.

Djali i këngëtarit të mirënjohur Shkelzen Jetishi, Korabi, u arrestua dhe me vendim të prokurorit u ndalua për 48 orë për shkak se shkeli masat kundër përhapjes së koronavirusit.

Drejtori i policisë rajonale në Gjakovë, Lumni Graishta, tha se arrestimi ka ndodhur me rastin e hapjes solemne të lokalit në fjalë.

“Me rastin e hapjes solemne të një lokali, ku ishin 120 persona të ftuar, policia ka intervenuar dhe ka arrestu pronarin e lokalit dhe organizatorin e ndejës.  Me vendim të prokurorit, i njëjti është ndaluar për 48 orë”, tha Graishta për Gazetën Sinjali.

I pyetur se cilat masa i ka shkelur pronari i lokalit, Graishta tha se kanë të bëjnë me grumbullimine njerëzve, punën pas orës 22.30, mosmbajtjen e distancës etj. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: