image “Kishte dal në shëtitje”, publikohet momenti kur arrestohet i dyshuari për vrasjen e Tupac

Botë

“Kishte dal në shëtitje”, publikohet momenti kur arrestohet i dyshuari për vrasjen e Tupac

news image

I dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur doli për shëtitjen e tij në mëngjes, dhe më pas papritur u gjend në pranga, i akuzuar për çështjen e pazbardhur gati 30-vjeçare.

TMZ sapo mori pamjet e kamerës kur trupat e policisë arrestojnë Duane “Keefe D” Davis.

Keefe D ishte plotësisht në përputhje gjatë gjithë ndërveprimit me policët e Las Vegas, teksa nuk bëri fare rezistencë. Në fakt, ankesa e tij e vetme ishte se ishte “i etur për ujin në shishe që mbante.

Është hera e parë që transmetohen pamjet e arrestimit të Keefe D dhe ai duket mjaft i qetë.

Kur oficerët e vendosin në makinë, ai u thotë se është “pro” dhe ngjitet në sediljen e pasagjerit. Ai madje përfshihet në një bisedë të rastësishme me një oficer që e bën të qartë, Keefe e di saktësisht pse po arrestohet.

Sipas fjalëve të tij, ai është i përfshirë në “rastin më të madh në historinë e Las Vegasit”.

Siç është raportuar, Keefe u arrestua të premten dhe u akuzua për një akuzë të vrasjes me një armë vdekjeprurëse të reperit Tupac Shakur.

Keefe u paraqit në gjykatë për herë të parë këtë javë, por procedurat e tij të gjykimit përfunduan duke u vonuar.

Tupac u qëllua dhe u vra në Las Vegas në shtator të vitit 1996 dhe policët arrestuan Keefe 27 vjet më vonë, duke thënë se intervistat e tij të hapura për përfshirjen në vrasjen e Pac i shtynë ata të rihapin çështjen. /Telegrafi

/GazetaSinjali/