image Ancelotti jep parashikimet e tij për Scudetton dhe Kupën e Botës - Sinjali

Ancelotti jep parashikimet e tij për Scudetton dhe Kupën e Botës

news image

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti beson se Juventus, Inter dhe Milan do të luftojnë për Scudetton.

Ancelotti nënshkroi një marrëveshje trevjeçare me gjigantët e La Ligës një vit më parë dhe periudha e tij e dytë në Bernabeu ka qenë më se e suksesshme duke pasur parasysh se ai fitoi titullin spanjoll dhe Ligën e Kampionëve në 2021-22.

Kampanja 2022-2023 e Serisë A fillon sot dhe Ancelotti bëri parashikimet e tij për titullin.

“Unë shoh tre të zakonshmet në “pole position”, ndoshta me një bilanc të ndryshëm. Milani ka nënshkruar me një perspektivë interesante si De Ketelaere, duke ndjekur planet e Maldinit”, tha ai.

“Interi ka një motor të fortë dhe Romelu Lukaku është kthyer. Juventusi është ende duke punuar në treg, por Di Maria është një biznes i zgjuar. Ai është një kampion në formë, me cilësi dhe përvojë.”

“El Fideo” fitoi La Decima në Real Madrid me Ancelottin në krye në 2013-14 dhe trajneri italian beson se Argjentina e Di Marias do të jetë ndër pretendentët kryesorë për Kupën e Botës.

“Mendoj se Brazili dhe Franca janë vendet më të mira, pasuese nga Argjentina”, vuri në dukje shefi italian.

“Ekipi i Scalonit është gjithmonë në krye dhe ata ende kanë Leo Messin. Shtoj Anglinë dhe Gjermaninë, dy vende që kanë nisur një proces rinovimi”, përfundoi ai.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: