image Ambasada britanike: Shpallja e konkursit për Kryeprokuror pa mbështetjen tonë ishte vendim befasues

Drejtësi

Ambasada britanike: Shpallja e konkursit për Kryeprokuror pa mbështetjen tonë ishte vendim befasues

news image

Ambasada e Britanisë në Kosovë ka komentuar vendimin e KPK-së për të shpallur konkurs për pozitën për Kryeprokuror të Shtetit, shkruan Gazeta Sinjali.

Përmes një reagimi, kjo ambasadë ka thënë se ky vendim është marrë pa mbështetjen e tyre, ndonëse ishin duke pritur përgjigje nga KPK .

Mirëpo, kjo ambasadë ka thënë se pret që KPK të zhvillojë proces rekrutues të mirë, transparent dhe meritor.

/GazetaSinjali/