image Albin Kurti dhe Vjosa Osmani përsëri shfaqen bashkë – Kurti deklarohet për fjalët e Isa Mustafës - Sinjali

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani përsëri shfaqen bashkë – Kurti deklarohet për fjalët e Isa Mustafës

news image

Albin Kurti thotë se nga deklaratat e Isa Mustafës nuk ka dëgjuar asgjë të re. Derisa nuk komenton se a do të ketë marrëveshje mes dy subjekteve politike.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka thënë se nga deklaratat e Isa Mustafës dhënë pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nuk është që ka dëgjuar diçka të re, përpos atyre që kanë qenë të njohura për të, shkruan EO.

Kurti këto komente i bëri në ceremoninë e dhënies së Çmimeve FIDES 2019, për të nderuar kontributin filantropik të individëve, organizatave dhe bizneseve në Kosovë dhe diasporë.

Ai madje u pa së bashku në një tavolinë me rivalen e tij të zgjedhjeve të 6 tetorit, Vjosa Osmani.


Shpërndaje artikullin