image Albin Kurti dhe kabineti i tij respektojnë flamurin dhe himnin e Kosovës
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Pavarësia/ Albin Kurti dhe kabineti i tij respektojnë flamurin dhe himnin e Kosovës

news image

Me ngritje të flamurit ka nisur ceremonia e shënimit të 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishte shefi i Qeverisë, Albin Kurti, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, komandanti i FSK-së, ministra e zëvendësministra,

Ngritja e flamurit u bë nga garda ceremoniale nën intonimin e himnit nga bendi i FSK-së.

Më pas nderime nga figura të LDK-së janë bërë edhe te shtatorja e ish-presidentit Ibrahim Rugova./Gazeta Sinjali/