image Aksident trafiku në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, katër të lënduar
[wp-story id="814678"]

Siguri/ Aksident trafiku në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, katër të lënduar

news image

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur sot rreth orës 17:00, në rrugën nacionale Mitrovicë –Prishtinë, segmenti rrugor në  fshatin Kqiq.

“Me ç’rast drejtuesi i një veture civile nga pakujdesia ka humbë kontrollin   ndaj veturës, ku rrotullohet duke përfunduar jashtë rrugës. Si pasojë e lëndimeve tretman mjekësor ka kërkuar drejtuesi dhe tre pasagjerët”, thuhet në njoftimin e policisë. /Gazeta Sinjali/