image Aksident trafiku në Broboniq të Mitrovicës, lëndohen dy persona - Sinjali

Aksident trafiku në Broboniq të Mitrovicës, lëndohen dy persona

news image

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 12:40 në rrugën rajonale Mitrovicë – Pejë, saktësisht në fshatin Broboniq.

Gazeta Sinjali mëson se në aksident janë përfshirë dy automjete, ku si pasojë janë lënduar dy persona.

Drejtuesi i njërit nga automjetet e përfshira dhe njëri nga pasagjerët kanë marrë ndihmën e parë në vendin e ngjarjes dhe janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Mitrovicës.

Sinjali mëson se deri te aksidenti ka ardhur pasi që njëri nga automjetet ka dalë në shiritin e kundërt të lëvizjes dhe është ndeshur direkt me automjetin tjetër që po lëvizte në drejtim të kundërt.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin