image Acerbi i gatshëm të heq dorë nga 400,000 euro vetëm për t'u transferuar te Interi
[wp-story id="814678"]

Futboll

Acerbi i gatshëm të heq dorë nga 400,000 euro vetëm për t’u transferuar te Interi

news image

Francesco Acerbi po shtyn për një lëvizje te Interi dhe raportohet se është i gatshëm të heqë dorë nga rreth 400,000 euro në pagën e borxhit për të lehtësuar transferimin.

Calciomercato.com detajon se si agjenti i veteranit italian Federico Pastorello u takua dje me drejtuesit e Nerazzurrëve për të arritur një marrëveshje. U bë e qartë se Acerbi nuk ishte zgjedhja e parë e Interit dhe klubi po i jep përparësi Manuel Akanji të Borussia Dortmund dhe Trevoh Chalobah të Chelsea, por nëse asnjëri nuk mund të nënshkruhet, atëherë mbrojtësi i Lazios do të bëhej basti i tyre i radhës.

Për të ndihmuar në lehtësimin e një lëvizjeje, Acerbi është i gatshëm të heqë dorë nga rreth 400,000 € në pagën e borxhit nga Lazio, paga e tij për korrikun dhe gushtin. Interi e bëri të qartë se ata nuk ishin të gatshëm të paguanin 500,000 euro për huazimin, kështu që vendimi ishte i nevojshëm për të ndihmuar në shtyrjen e një marrëveshjeje.

Acerbi tani është në pritje të vendimit të Interit, i cili ka të ngjarë të arrijë pas ndeshjes së tyre të ardhshme kundër Biancocelesti.

/GazetaSinjaliSport/