image Abrashi është i vetmi nga ministrat e LDK-së që nuk u bë deputet

Abrashi është i vetmi nga ministrat e LDK-së që nuk u bë deputet

news image

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi, është i vetmi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, që mbajti post të ministrit së fundi dhe nuk u zgjodh deputet.

Abrashi mbante numrin 14 në listën e LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit.

LDK-ja, si parti e tretë në këto zgjedhje do të ketë 15 deputetë në Kuvend, pasi ka marrë më pak se 13 për qind.

Nga Qeveria në detyrë, sa u përket anëtarëve të LDK-së, ulëset në Kuvend i kanë siguruar kryeministri Avdullah Hoti, zv.kryeministri Driton Selmanaj dhe ministrat Anton Quni, Agim Veliu, Armend Zemaj, Hykmete Bajrami, Besian Mustafa dhe Vlora Dumoshi.

/GazetaSinjali/