image Abazoviq i falënderon në shqip Kurtin, Osmanin e Ramën: Marrëdhënie miqësore me të gjithë fqinjët

Rajon

Abazoviq i falënderon në shqip Kurtin, Osmanin e Ramën: Marrëdhënie miqësore me të gjithë fqinjët

news image

Kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq i ka falënderuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, për urimet me rastin e zgjedhjes kryeministër.

Abazoviq publikoi një kolazh me fotografitë e liderëve botërorë e rajonalë të cilët e uruan.

“Në 10 ditët e fundit kam marrë një numër të madh urimesh nga e gjithë bota, nga shumë presidentë shtetesh, kryetarë parlamentesh, kryeministra, deputetë, diplomatë, komuniteti shkencor, akademik dhe i biznesit, sektori i OJQ-ve dhe mediave. Faleminderit të gjithëve për urimet tuaja!”, shkroi ai.

Abazoviq premtoi marrëdhënie miqësore me të gjitha shtetet fqinje.

“Premtojmë se do të punojmë në interes të qytetarëve, për Malin e Zi evropian dhe ekologjik, i cili do të zhvillojë marrëdhënie miqësore me të gjithë shtetet fqinjë!”, shkroi ai.

/GazetaSinjali/