image 544 raste aktive me COVID-19 në Kosovë - Sinjali

544 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

news image

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se aktualisht në Kosovë janë 544 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e fundit, 26 qytetarë kanë rezultuar pozitivë, ndërkaq nuk është shënuar ndonjë vdekje nga ky virus.

Janë shëruar edhe 32 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.443 doza të vaksinës.

Deri më sot 820 mijë e 972 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe 100 mijë e 506 me doza përforcuese dhe doza të treta.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin