image 5 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja me koronavirus në Kosovë - Sinjali

5 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja me koronavirus në Kosovë

news image

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh mbi gjendjen epidemiologjike në vend.

Sipas këtij raporti, pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19, ndërsa 1 mijë e 140 persona kanë rezultuar pozitiv.

Msh ka njoftuar se për 24 orë janë vaksinuar 1 mijë e 312 qytetarë.

Gjatë kësaj periudhe kohore, janë shëruar 3 mijë e 624 pacientë që kanë qenë të infektuar.

Aktualisht në Kosovë janë 18 mijë e 506 raste aktive.

Mund të jetë një imazh i teksti

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin