image 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15063

Të shëruar

12570

Të vdekur

613

3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

news image

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur 3 pacientë me koronavirus, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka njoftuar drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), Naser Ramadani në një konferencë për media bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqin.

Gjithashtu, për 24 orë janë konfirmuar 181 raste të reja me COVID-19 dhe 125 të shëruar. /Gazeta Sinjali


Shpërndaje artikullin