image 22 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

106.914

Të shëruar

99.628

Të vdekur

2.225

22 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë

news image

Sot shënohet 22 vjetori i masakrës në fshatin Studime të Vushtrrisë, shkruan Gazeta Sinjali.

22 vjet më parë, më 2 maj të vitit 1999, forcat serbe vranë dhe masakruan 116 civilë të pafajshëm shqiptarë.

Këta të fundit u nxorën nga kolona e qindra njerëzve që kishin marrë rrugë për Shqipëri.

Dëshmitarët kishin deklaruar se 116 civilët u pushkatuan brenda dy orëve./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin