image 196 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto 25 komuna - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15063

Të shëruar

12570

Të vdekur

613

196 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto 25 komuna

news image

Gjatë 24 orëve të fundit 16 persona kanë humbur jetën në betejën me COVID-19, janë infektuar 196 persona, ndërsa 134 pacientë që ishin të infektuar me koronavirus, janë shëruar.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Ferizaj 15 raste, komuna Gjakovë 12 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Mitrovicë 8 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Malishevë 6 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Deçan 5 raste, komuna Istog 4 raste, komuna Kaçanik 4 raste, komuna Dragash 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Klinë, Obiliq dhe Skenderaj”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin