COVID-19

Të infektuar

1038

Të shëruar

791

Të vdekur

30

Pandemia/ 19 të infektuarit e fundit me koronavirus janë nga këto komuna

news image

Janë konfirmuar edhe 19 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se 7 prej tyre janë nga  fshati Smrekonicë i Vushtrrisë, tre nga Prishtina, dy nga Seniku i Malishevës dhe nga një rast në Llashkadrenovc të Malishevës, Ferizaj, Klinë, Gjakovë, Gjilan, Kamenicë dhe Vushtrri.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, shtatë (7) prej tyre me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri, tre (3) me vendbanim në Prishtinë, dy (2) me vendbanim në Senik-Malishevë dhe me nga një (1) rast nga vendbanimet në Llashkadrenovc-Malishevë, Sazli-Ferizaj, Ujmir-Klinë, Gjakovë, Gjilan, Topanicë- Kamenicë dhe Vushtrri”, njofton IKSHPK./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: