image Arrestohet 18-vjeçari i dehur që aksidentoi për vdekje dy vajza - Sinjali

Policia/ Arrestohet 18-vjeçari i dehur që aksidentoi për vdekje dy vajza

news image

Dy persona mbetën të vdekur si pasojë e një aksidenti që ndodhi në rrugën Elbasan-Tiranë.

Shkak i aksidentit besohet të ketë qenë shoferi, 18 vjeçar, i cili ishte duke vozitur makinën në gjendje të dehur.

Policia ka njoftuar mbi arrestimin e 18 vjeçarit me incialet F.Sh, i cili drejtonte makinën pa patentë dhe solli aksidentin e rëndë ku mbetën të vdekura dy adoleshente 17 vjeçare.

NJOFTIMI I POLICISË:

Lidhur me aksidentin e ndodhur në aksin e vjetër rrugor Elbasan-Tiranë, ku humbën jetën dy shtetase, në përfundim të veprimeve hetimore nga Seksioni i Hetimit të Aksidenteve Rrugore, në Komisariatin Rajonal të Policisë Rrugore Tirane, u arrestua në flagrancë për veprat penale “Shkelja e rregullave të  qarkullimit rrugor “ dhe “Drejtim i mjetit në mënyrë të parregullt”, shtetasi F. SH.,18 vjeç banues në Bërzhitë.

Arrestimi i këtij shtetasi u krye, pasi më datë 09.11.2019, rreth orës 23.30’, në rrugën e vjetër Elbasan-Tiranë, në fshatin Berzhitë, duke drejtuar automjetin tip “Alfa Romeo”, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga e më pas është përplasur me një pemë.

Si pasojë e këtij aksidenti kanë  humbur jetën shtetaset  me inicial D.T, 17 vjeçe, dhe S.S 17 vjeçe,  ndërsa kanë mbetur të  dëmtuar  vetë drejtuesi mjetit dhe dy pasagjerët shtetasit E.A dhe O. M, të cilët ndodhen nen kujdesin mjekesor, jashtë rrezikut për jetën.

Nga verifikimi i dokumentacionit, rezultoi se drejtuesi i mjetit shtetasi F.Sh, drejtonte automjetin i pa pajisur me Leje Drejtimi të grupit “B”.

Drejtuesi i mjetit u verifikua me aparatin alkool testues, ku rezultoi se sasia e alkooli ne frymemarrje ishte 0.17 mg/l. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin