image Këta janë dy ish-ministrat e Nismës që nuk u certifikuan nga KQZ-ja
[wp-story id="814678"]

Politikë

Këta janë dy ish-ministrat e Nismës që nuk u certifikuan nga KQZ-ja

news image

Nga 110 kandidatët për deputetë të Nismës Socialdemokrate të cilët përfshihen në listën zgjedhore të kësaj partie, 12 prej tyre nuk janë certifikuar nga Komisionin Qendror i Zgjedhjeve.

Kështu, ata nuk do të kenë mundësi të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Gazeta Sinjali merr vesh se në mesin e tyre bëjnë pjesë Endrit Shala, Vesel Krasniqi dhe Besnik Berisha./Gazeta Sinjali/