image 11-shja me futbollistët më të mirë që nuk do jenë pjesë e Evropianit
[wp-story id="814678"]

Futboll

11-shja me futbollistët më të mirë që nuk do jenë pjesë e Evropianit

news image

Në Kampionatin Evropian që do të zhvillohet gjatë kësaj vere, nuk do të shohim disa nga yjet më të njohur, të cilët për shkak të lëndimeve apo përfaqësuesja e tyre nuk e ka arritur kualifikimin, shkruan Sinjali Sport.

Pjesë e kësaj liste janë disa nga lojtarët më të mirë në botë si Sergio Ramos, Erling Haaland dhe Virgil van Dijk.

Formacioni i mungesave të mëdha në Euro 2020 ka në portë Jan Oblak. Portieri i Atletico Madrid, kampion i sapo shpallur në La Liga, nuk është kualifikuar me Slloveninë e tij.

“The Sun” ka rreshtuar një mbrojtje me 5 lojtarë duke nisur nga Ëan-Bissaka në të djathtë dhe Mendy në të majtë. Në qendër është treshja e formuar nga Jerome Boateng, Virgil Van Dijk dhe Sergio Ramos.

Në mesfushë do na mungojnë magjitë e Isco, Pjanic dhe Milinkovic-Savic. Dy të fundit nuk janë kualifikuar me Bosnjën dhe Serbinë, ndërsa lojtari i Real Madrid është lënë jashtë nga lista e Spanjës.

Në sulm, “The Sun” ka zgjedhur eksperiencën e Zlatan Ibrahimoviq, i dëmtuar në fazën e fundit të kampionatit italian me Milanin, dhe të riun Erling Haaland, i sapo shpallur lojtari i vitit në Bundesligë.

Formacioni i futbollistëve më të mirë në botë që nuk do jenë pjesë e Evropianit që do mbahet në muajin e ardhshëm është ky:

/Gazeta Sinjali Sporti/