image ​Trump prin bindshëm në këto shtete federale

Botë

​Trump prin bindshëm në këto shtete federale

news image

Sipas CNN, nga rrethet e para në Indiana dhe Kentucky që raportuan rezultatet, kandidati republikan Donald Trump kryeson bindshëm për zgjedhjet presidenciale.

Në këto vende, Trump fitoi edhe më bindshëm në vitin 2016, kështu që ky rezultat ishte i pritshëm.

Sipas rezultateve të para jozyrtare për Indiana, Trump ka 68.3 dhe Biden 29.7 për qind. /Gazeta Sinjali/