image Zyrtare: Kosova do të luaj miqësore me Zvicrën më 29 mars në Cyrih - Sinjali

Zyrtare: Kosova do të luaj miqësore me Zvicrën më 29 mars në Cyrih

news image

Kombëtarja e Kosovës do të luaj për herë të parë me atë të Zvicrës në një miqësore, transmeton Sinjali Sport.

Dardanët do përballen me helvetët për herë të parë që pas pranimit në FIFA dhe UEFA.

Për këtë miqësore njoftoi faqja zyrtare e Zviceranëve në Twitter, duke lajmëruar për dy miqësoret e radhës për ta.

E njëra prej tyre është me Kosovën me 29 mars në Cyrih, kurse tjetra me Anglinë 26 mars në Londër.

Kosova do të luaj ndaj futbollistëve me prejardhje nga vendi ynë, ku Shaqiri, Xhaka dhe Zeqiri do ballafaqohen me vendin ku e kanë prejardhjen. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: