image ZYRTARE: Juventusi kompleton blerjen e Bremer nga Torino

Futboll

ZYRTARE: Juventusi kompleton blerjen e Bremer nga Torino

news image

Juventus ka njoftuar zyrtarisht ardhjen e Gleison Bremer, i cili është bashkuar nga Torino në një marrëveshje me vlerë 50 milionë euro në total.

Qendërmbrojtësi 25-vjeçar brazilian shpërtheu nën drejtimin e Ivan Juric sezonin e kaluar dhe u dëshmua si një nga mbrojtësit më të mirë në Itali, duke tërhequr vëmendjen e një sërë klubesh. Interi ishte prej kohësh i interesuar dhe një lëvizje në kryeqytetin e Lombardisë dukej e mundshme, por Juventusi hyri në përleshje pasi përfundoi shitjen e Matthijs de Ligt te Bayern Munich dhe ata i kaluan rivalët e tyre.

Njoftimi i Juventusit konfirmon se Bremer do të bashkohet në një marrëveshje me vlerë 41 milionë euro plus 9 milionë euro shtesë, dhe ai ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me klubin me vlerë 4 milionë euro neto në sezon plus 1 milionë euro shtesë.

Bremer është një shtesë shumë e nevojshme në vijën e pasme të Massimiliano Allegrit në Torino pas largimeve të De Ligt dhe Giorgio Chiellini, dhe ai pritet të vendoset së bashku me Leonardo Bonucci.

Braziliani kaloi katër vjet me Torinon, nga viti 2018 deri në vitin 2022. Në atë kohë, ai bëri 110 paraqitje në të gjitha garat.

/GazetaSinjaliSport/