image Zyrtare: Franca pezullon kampionatin

Futboll

Koronavirusi/ Zyrtare: Franca pezullon kampionatin

news image

Është shteti i Francës ai i radhëz që ka zyrtarizuar pezullimin e ligave të futbollit.

Sipas vendimit të marrë sot në mbledhjen që filloi në orën 10:00 u vendos që të shtyhen ndeshjet e Ligue 1 dhe Ligue 2, transmeton Gazeta Sinjali.

Kjo masë vjen si pasojë e përhapjes së koronavirusit në botë.

Para Francës, ishte Spanja dhe Italia që suspenduan kampionatet./Gazeta Sinjali/