image Zjarr i madh në Indonezi, 17 të vdekur dhe qindra të evakuuar

Botë

Zjarr i madh në Indonezi, 17 të vdekur dhe qindra të evakuuar

news image

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën në një zjarr të madh në një depo shtetërore të karburantit në kryeqytetin indonezian, Xhakarta.

60 persona u plagosën, me shumë njerëz të djegur rëndë. Qindra banorët që jetonin në zonat e banuara pranë zjarrit duhej të evakuoheshin.

Zyrtarët indonezianë po bëjnë thirrje për një auditim të “të gjitha objekteve dhe infrastrukturës së karburantit”.

/GazetaSinjali/