image Zemaj: Rruga e vetme që garanton sukses është bashkërendimi me SHBA-të

Politikë

Zemaj: Rruga e vetme që garanton sukses është bashkërendimi me SHBA-të

news image

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj tha para deputetëve se rruga e vetme që garanton suksesin e Kosovës është bashkërendimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Më tej ai theksoi se LDK ka shprehur qartë brengën për qasjen e papërgjegjshme të Qeverisë në dialog.

Zemaj më tej tha se ajo që ka ndodhur në dy javët e fundit ishte e panevojshme, e dëmshme dhe popullsite.

Deputeti i LDK-së më tej shtoi se kthimi në marrëveshjen e njëjtë dhe pranimi i saj tregon qasjen jozerioze dhe papërgjegjësinë e qeverisë.

Ai tha se më tej se duhet të ketë transparencë në dialog.

/GazetaSinjali/