image Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë: Deputetët e përjashtuar nuk lejohen brenda - VIDEO

Shqipëri

Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë: Deputetët e përjashtuar nuk lejohen brenda – VIDEO

news image

Po vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë. Pak pas qetësimit të situatës dhe përplasjeve, dera e Kuvendit u hap vetëm për deputetët e opozitës të cilët nuk janë përjashtuar. 

Deputetët e tjerë të përjashtuar nuk u lejua nga garda, ndërsa pjesa tjetër përdorën zhurmues në Kuvend.

Garda e Kuvendit ndërkohë krijoi kordon para tavolinës së ministrave.

Seanca plenare u mbyll mes tensioneve. Ndërkohë jashtë Kuvendit vijon protesta e thirrur nga opozita, të cilët kanë hedhur edhe tymuese nga policisë.

/GazetaSinjali/