image Zelensky: Erdogan ka bllokuar kalimin e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi

Botë

Zelensky: Erdogan ka bllokuar kalimin e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi

news image

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky, është lajmëruar pas një bisede telefonike që ka zhvilluar me presidentin e Turqisë, Reccep Tayip Erdogan.

Zelensky ka lënë të kuptohet se Erdogan ka marrë vendim që të mos lejojë kalimin e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi dhe se i ka ofruar Ukrainës ndihmë ushtarake dhe humanitare.

Këto janë shumë të rëndësishme për ne sot. Populli i Ukrainës nuk do t’ua harrojë këtë”, ka shkruar Zelensky.

/GazetaSinjali/