image Zbulohet ku po fshihet Putin dhe zyrtarët e lartë rusë

Botë

Zbulohet ku po fshihet Putin dhe zyrtarët e lartë rusë

news image

Hetuesi i Bellingcat ka zbuluar se ku fshihet Putin dhe zyrtarët e tjerë rusë.

Përmes një postimi në twitter, hetuesi ka zbuluar se ministri rus i mbrojtjes, presidenti Putin dhe zyrtarë të tjerë, janë duke u strehuar në bunkierë bërthamorë.

Sipas tij ata janë strehuar në bunkierët që ndodhen në Ufa në malet urale, duke ju referuar të dhënave të fluturimeve të fundit.

/GazetaSinjali/