image Zaniolo - Juventus, ja kur pritet të finalizohet marrëveshja - Sinjali

Zaniolo – Juventus, ja kur pritet të finalizohet marrëveshja

news image

Transferimi i Nicolò Zaniolo nga Roma te Juventus mund të finalizohet këtë javë, sipas raportimeve në Itali.

Mesfushori ka qenë i lidhur shumë me një largim nga kryeqyteti italian që nga goli i tij i cili fitoi Ligën e Konferencës së Evropës në maj.

Fillimisht, Milani u konsiderua si një destinacion i mundshëm, por duket se ai do të transferohet në Juventus tani.

Dhe gazetari italian, Alfredo Pedullà sugjeron që një takim madje mund të organizohet midis palëve përkatëse për të finalizuar marrëveshjen deri të enjten.

Raporti sugjeron se të dy klubet do të nënshkruajnë një marrëveshje huazimi me një opsion – duke u maskuar si detyrim – për të nënshkruar për 50 milionë euro.

Nëse të dy klubet nuk arrijnë të bien dakord për një tarifë, Pedullà refuzon të përjashtojë mundësinë e një shkëmbimi lojtarësh, duke shtuar se trajneri i Romës, José Mourinho është një tifoz i mesfushorit të Juves, Denis Zakaria, i cili mbërriti janarin e kaluar.

Mesfushori i ri i Juves, Filippo Ranocchia është një tjetër opsion i mundshëm për t’u bërë peshë, por Juve është i vendosur të gjejë një marrëveshje e cila do të ishte e drejtë parash, sipas raportit.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: