image Ylli shqiptar me dy gola fantastik, i siguron barazimin skuadrës turke (VIDEO) - Sinjali

Ylli shqiptar me dy gola fantastik, i siguron barazimin skuadrës turke (VIDEO)

news image

Endri Çekiçi vazhdon të shkëlqejë me ekipin e Konyaspor në Superligën e Turqisë.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare sapo ka shënuar dy gola kundër Trabzonsporit, sfidë te cila u mbyll me barazim 2-2.

Konyaspor ishte duke humbur 0-1 në shtëpi, po Endri doli në skenë duke barazuar rezultatin në 1-1 në minutën e 20-të.

Ai shënoi edhe golin e epërsisë me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 46’ dhe është rrugës për t’ia dhuruar tri pikë skuadrës së tij.

Tek vendasit janë në lojë nga minuta e parë edhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dhe Bytyqi. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin