image Beshiktash del me deklaratë: I kemi nisur negociatat me Rashicen dhe Norwichin

Futboll

Beshiktash del me deklaratë: I kemi nisur negociatat me Rashicen dhe Norwichin

news image

Klubi i Beshiktashit përmes kanalit të tij zyrtar dhe faqes së internetit ka konfirmuar se ka filluar zyrtarisht bisedimet për transferimin e Rashicës

Beshiktash tashmë edhe zyrtarisht ka njoftuar tifozët e vet se kanë filluar negociatat për transferimin e Milot Rashicës.

“Klubi i futbollit, Beshiktash raporton përmes platformave të tij zyrtare që kanë filluar negociatat për transferimin e futbollistit profesionist, Milot Rashica”, thuhet në këtë komunikatë.

“Negociatat kanë filluar me futbollistin dhe klubin e tij, Norwich City në lidhje me transferin e Rashicës”.

Mediat turke lajmëruan në orët e mbrëmjes së një marrëveshje befasi është arritur mes Beshiktashit dhe Norwichit për Rashicën, në të cilën futbollisti kosovar do të fionte 2 milionë euro në sezon. 

/GazetaSinjaliSport/