image Xhelal Sveçla shkruan status në Facebook për sukseset e tij gjatë qeverisjes së shkurtër - Sinjali

Xhelal Sveçla shkruan status në Facebook për sukseset e tij gjatë qeverisjes së shkurtër

news image

Ish-ushtruesi i detyrës në pozitën e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar përmes një shkrimi në profilin e tij zyrtar në Facebook, duke thënë se ishte një periudhë e shkurtër e qeverisë.

“Koha të cilën e kaluam bashkë ishte e shkurtër. Megjithatë, rrethanat e krijuara që kërkonin domosdoshmërisht intensitet të shtuar në punën tonë, ndikuan që koha e kaluar në zyret e Ministrisë të jetë shumë më e gjatë se ajo e zakonshme”, ka shkruar Sveçla.

Ai ka theksuar se sot Qeveria e Kosovës regjistron statistikat më të mira në rajon për luftimin e pandemisë COVID-19.

“Falë angazhimit tuaj në luftimin e pandemisë Covid-19, sot mund të themi me plot zë që Republika e Kosovës ka statistikat pothuajse më pozitive në rajon”, është shprehur ai në Facebook./ Gazeta Sinjali/

Të nderuar kolegë dhe bashkëpunëtorë, Koha të cilën e kaluam bashkë ishte e shkurtër. Megjithatë, rrethanat e krijuara…

Gepostet von Xhelal Sveçla am Mittwoch, 3. Juni 2020

Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: