image Xhaka përmend Shqipërinë dhe Kosovën si dy shtetet e para teksa sfidohet duke bërë zhonglime me top - VIDEO

Futboll

Xhaka përmend Shqipërinë dhe Kosovën si dy shtetet e para teksa sfidohet duke bërë zhonglime me top – VIDEO

news image

Tre futbollistët e Arsenalit, Granit Xhaka, Oleksandr Zinchenko dhe Rob Holding janë sfiduar për përmendjen e numrin më të lartë të shteteve teksa kanë qenë duke zhongluar me top.

Sfidën e parë e pranoi mesfushori Granit Xhaka, i cili numëroi 12 shtete teksa bënte zhoglime.

E dy shtetet e para të cilat ai i renditi, ishin Shqipëria dhe Kosova, për të vazhduar edhe me 10 të tjera.

Sfidën e fitoi mbrojtësi Rob Holding, i cili bëri 15 zhonglime me top teksa përmendi aq shtete.

/GazetaSinjaliSport/