image Xhaka: Fitimi i titullit të Premier League s'është një ëndërr, është diçka që mund ta arrijmë
[wp-story id="814678"]

Futboll

Xhaka: Fitimi i titullit të Premier League s’është një ëndërr, është diçka që mund ta arrijmë

news image

Granit Xhaka po e zhvillon mbase sezonin më të mirë në karrierën e tij.

Shqiptaro-zvicërani ka qenë nga figurat kyçe në formën e lartë të Arsenalit këtë sezon, duke qenë lider me 5+ pikë përpara në tabelë pas 25 xhirove të këtij sezoni.

Në një intervistë për SkySports, Xhaka ka pranuar se titulli i Premier League është diçka që skuadra e tij mund ta arrijë.

“Unë jam një adhurues i madh i të ëndërruarit pak, por kjo nuk është një ëndërr, kjo është diçka që mund ta arrijmë”, ka deklaruar ai.

Megjithatë, Graniti ka deklaruar se skuadra e Arsenalit nuk e ka diskutuar ende mundësinë e fitimit të titullit të Premier League.

Me një rol më të anvancuar, të një mesfushori të krahut që ka lirinë të shkoj në sulm, Xhaka ka parë veten t’i ketë statistikat më impresive ndonjëherë personale, duke shënuar tre gola dhe duke regjistruar pesë asistime.

/GazetaSinjaliSport/