image William Walker nderohet me titullin “Krenaria e kombit shqiptar” - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15333

Të shëruar

12987

Të vdekur

616

Njoftim/ William Walker nderohet me titullin “Krenaria e kombit shqiptar”

news image

Sot mbahet ceremonia e dorëzimit dhe pranimit të titullit “Krenaria e kombit shqiptar” për Ambasadorin William Walker, titull ky që i është ndarë ambasadorit me vendim të kryetarit të degës së Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” në Deçan, Shkodran Imeraj.

I pranishëm në këtë ceremoni do të jetë edhe ambasadori Woker, kryetari i Komunës, Bashkim Ramosaj e personalitet të tjera nga jeta publike.

Ngjarja mbahet në ora 13:00, në sallën e katit të katërt. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin