image Wenger: Kalimi i Ozilit te Fenerbahce është transferimi më i madh i janarit

Futboll

Wenger: Kalimi i Ozilit te Fenerbahce është transferimi më i madh i janarit

news image

Ish-trajneri i Arsenalit, Wenger ka folur për transferimin e Mesut Ozil te Fenerbahce.

Wenger e cilësoi këtë transferim si shumë të rëndësishëm për skuadrën turke dhe më të madhin për muajin janar, transmeton Sinjali Sport.

Transferimi i Mesut Ozil në Fenerbahce aktualisht është transferimi më i madh i periudhës së janarit. Për shkak se bota e futbollit është e qetë tani“, ka deklaruar Wenger.

Ozil u largua nga skuadra londineze, Arsenal pasi që nuk i jepej hapësira e duhur.

/Sporti në Sinjali/