image Vushtrriasit shënojnë Ditën e Çajit, krenohen me pijen e tyre (VIDEO)

Sociale

Vushtrriasit shënojnë Ditën e Çajit, krenohen me pijen e tyre (VIDEO)

news image

Në qytetin e Vushtrrisë ka filluar sot “Festivali i Çajit”.

Ky është edicioni i tretë i këtij organizimi që po synohet të bëhet tradicional.

Në hapjen e tij erdhi edhe kryetari i Vushtrrisë, Ferit Idrizi, që tha se me këtë rast po vazhdohet një traditë e mirë me pijen e çajit.

Ky event u mbështet nga Komuna e Vushtrrisë dhe Ministria e Kulturës, Rinisë e Sportit, dhe do zgjas deri të dielën.

/GazetaSinjali/