image Volkswagen ndryshon emrin e degës në SHBA - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

97.996

Të shëruar

82.064

Të vdekur

1.988

Volkswagen ndryshon emrin e degës në SHBA

news image

Brendi gjerman i veturave Wolkswagen do të ndryshojë emrin e degës së saj në SHBA nga Volkswagen në Voltswagen, shkruan Gazeta Sinjali.

Presidenti dhe shefi ekzekutiv i Voltswagenit në Amerikë, Scott Keogh, tregon se ky ndryshimi do të ndodhë në muajin maj.

Do ta ndryshojmë shkronjën K për T, por ajo që s’do të ndryshojë është vendosmëria e brendit për të prodhuar veturat më të mira për shoferët kudo”, ka thënë Keoghm shkruan CNN.

Sipas tij, brendi është duke kaluar drejt të ardhmes elektrike. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: