image VIDEO/ Momenti kur Hekuran Murati gjuhet me miell nga aktivistët e PSD-së

Politikë

VIDEO/ Momenti kur Hekuran Murati gjuhet me miell nga aktivistët e PSD-së

news image

Aktivistë të Partisë Socialdemokrate e kanë gjuajtur me miell ministrin e Financave, Hekuran Murati.

Aksioni është zhvilluar pak minuta më parë, derisa ministri Murati ishte duke dalë nga një lokal në lagjen Dardania.

Nol Nushi, Zgjim Hyseni dhe disa aktivistë të PSD-së zhvilluan aksionin kundër ministrit, Hekuran Murati, duke e gjuajtur me miell.

Ndryshe, sot kryeministri i vendit, Albin Kurti bashk me ministrinë e Financave, Hekuran Muratin mbajtën sot një konferencë për media të cilët njoftuan për pako të re mbështetëse për qytetarët për përballje me inflacionin.

/GazetaSinjali/