image Vdes mjeku internist kosovar
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Vdes mjeku internist kosovar

news image

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, njofton për vdekjen e doktor Nusret Zijabeg.

“Ishte një mjek internist që numëron një sërë rolesh në shëndetin e njerëzve, mbi të gjitha ishte një njeri i dashur dhe shumë puntor”, shkruan Dumoshi në njoftimin për vdekjen e doktorit, transmeton Gazeta Sinjali.

Postimi i plotë i saj:

Nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes së tij. /Gazeta Sinjali/