image Valencia – Real Madrid, formacionet e mundshme (FOTO) - Sinjali

Valencia – Real Madrid, formacionet e mundshme (FOTO)

news image

Superkupa e Spanjës për herë të parë luhet në një format tjetër, kështu duke marrë pjesë katër skuadra si Valencia, Real Madrid, Athletico Madrid dhe Barcelona.

Sonte do të luhet ndeshja e parë gjysmë finale e Superkupës së Spanjës ndërmjet Valencias dhe Real Madrid.

Fituesit e dy ndeshjeve të para, do të përballen në finale për trofeun e parë për vitin 2020.

Real Madrid kundër Valencias pritet të paraqitet me shumë mungesa, e ku vërehen mungesat e lojtarëve si Eden Hazard, James Rodriguez, Bale dhe Benzema.

E në anën tjetër tek Valencia mungesa kryesore do të jetë ajo e Rodrigos i cili është lënduar dhe nuk është në gjendje ti ndihmojë skuadrës për këtë ndeshje.

Ja formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:


Shpërndaje artikullin