image Ukrainasit shkatërrojnë sistemin raketor rus (VIDEO)
[wp-story id="814678"]

Botë

Ukrainasit shkatërrojnë sistemin raketor rus (VIDEO)

news image

Gazetari ukrainas Illia Ponomarenko ka publikuar një video ku shihet se si një sistem raketor rus u shkatërrua në Ukrainë.

I frustruar me pushtimin rus, Ponomarenko krahas videos shkruan ‘digje, ndyrësirë, digje’.

Sot, po shënohet dita e gjashtë prej kur Ukraina u sulmua nga Rusia, ndërsa ukrainasit nuk po e dorëzojnë vendin e tyre.

Rusia është bërë edhe më agresive në 24 orët e fundit. Ka sulmuar veçanërisht kryeqytetin Kyiv dhe Kharkiv.

/GazetaSinjali/