COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

Basketboll/ U tregua i pakujdesshëm, lojtari i NBA ua ngjet koronavirusin gjithë skuadrën

news image

Lojtari i Utah Jazz, Rudy Gobert në orët e para të mëngjesit të sotëm u infektua me koronavirusi.

Pas tij, tashmë edhe një lojtar tjetër i skuadrës ka dal pozitivë në testin për koronavirus, transmeton Gazeta Sinjali.

Bëhet fjalë për basketbollistin amerikan, Donovan Mitchell. Siç raporton ‘Woj’, të gjithë lojtarët e Jazz janë infektuar.

Lojtarët në mënyrë private kanë treguar për media që Gobert është treguar i pakujdesshëm dhe i ka prekur gjithë lojtarët në zhveshtore. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin